sedymedved
Veľké letecké dobrodružstvo zažilo, počas štyroch supiš dní, 79 kamošov Šedého medveďa zo Žakaroviec, Rimavskej Soboty, Bernolákova a Bratislavy.

Výlet sa začal v pondelok 29.10.2007, kedy 25 dobrodružných tekvičiek z Rimavskej Soboty nazbieralo odvahu a vzlietlo do vééľkých výšok na krídlach anjelov zo Sky Europe z Košíc do Bratislavy, kde na nich čakal pestrý programčuk.

V Slovenskom národnom múzeu videli decká interaktívne výstavy – „Poďte sa pozrieť dovnútra, Najstaršie dejiny Slovenska, Moderné prístroje a dejiny Slovenska, RIZIKO“. V kine ich potom do svojich chuťových príbehov vtiahol Ratatouille! Po filme padla dobrá pizzička, na hladné brušká, viac ako vhod. No a pokecať s dospelákmi, kamarátmi z RoundTable popri chrúmaní dobrého jedlíčka je takisto coolová záležitosť.

Dobre napapkaní, plní nových skvelých zážitkov sa potom naši dobrodruhovia vydali na cestu vzduchom, do výšin nadmorských spolu s anjelmi zo Sky Europe - smer Košice.

Na druhý deň, 30.10.2007 už netrpezlivo čakalo 23 nedočkavých kukučov z Bernolákova na okamih, keď už konečne ich čongále prestanú cítiť gravitáciu a vzlietnu do vzduchu – smer Praha. V Národnom múzeu spoznali Praveké dejiny Čiech, Moravy a Slovenska, ako aj ďalšie fasa vecičky a klenoty Národného múzea. Po napapkaní sa na obede prišli na rad krásy mesta Praha. Decká sa statočne držali a pokukali všetko krásne, čo stovežaté mesto ponúka. No a najväčšie dobrodružstvo dňa prišlo opäť nakoniec – let lietadlom naspäť do Bratislavy.

V stredu 31.10.2007 sa stali členmi leteckej posádky naši supiš kamoši zo Žakaroviec. A tak sa aspoň na chvíľu stalo 17 detí vtákmi na krídlach anjelov zo Sky Europe, počas letu z Košíc do Bratislavy, kde už netrpezlivo čakal blonďavý fešák Chorché , ktorý každý deň decká statočne sprevádzal. Čo sa týka programčeku, tak ten bol rovnaký, ako v pondelok, čiže Vás tým už nejdem znovu otravovať!!! =))

No a posledná skupinka dobrodruhov z Bratislavy prišla na rad v utorok 6.11.2007. Po prílete do Prahy sa decká vydali na poznávaciu cestu mestom. Brušká sa následne pri obede naplnili a za malú chvíľku sa všetci premenili na pretekárov a adrenalínových jazdcov na bobovej dráhe, ktorá otestovala ich odvahu. Po športe prišla na rad kultúra. V Umelecko priemyselnom múzeu bol pripravený bohatý program. Večer už potom patril najväčšej atrakcií – letu lietadlom, späť do hlavného nášho mesta, Bratislavy.Fotografie


Rimavská sobota

» » zobraziť všetky fotografie

Bernolákovo

» » zobraziť všetky fotografie

Žakarovce

» » zobraziť všetky fotografie

Bratislava

» » zobraziť všetky fotografie