Tlačové správy

Tlačová správa

Talent ako nástroj pre pomoc druhým

Letný tanečný kemp v Domica Resorte s Petrom Modrovským a Katarínou Štumpfovou privíta 70 najväčších mladých tanečných talentov z detských domovov z celého Slovenska.

(V Kečove dňa 20.7.2009)


V sobotu poobede, dňa 25.7.2009, sa na týždeň stane 70 talentovaných detí z detských domovov z celého Slovenska (Myjava, Necpaly, Veľké Uherce, Bernolákovo, Žakarovce, Veľký Meder, Ružomberok, Nová Baňa, Veľké Kapušany, Istebné, Holíč, Nitra, Košice, Medzilaborce, Hostovice, Topoľčany, Piešťany, Handlová), vo veku od 8 do 13 rokov, účastníkmi veľkého tanečného dobrodružstva. K členom tanečného súboru Modrák sa pridajú aj ďalšie mladé talenty z celého Slovenska, ktoré budú môcť stráviť týždeň po boku Petra Modrovského a Kataríny Štumpfovej.

„Mnohé z týchto detí majú veľký talent, muzikalitu, nezvládnuteľnú energiu a problémy v škole. Často môžu skončiť na druhej strane spoločnosti či zákona. Stačí pritom tak málo – venovať im náš čas, ktorý by sme strávili pred televízorom či v nákupných centrách, dať im našu vieru v nich, úctu a zmysel života,“ hovorí Peter Modrovský, vynikajúci tanečník a nezabudnuteľný tanečný partner Zuzany Fialovej a Adely Banášovej. “Je to pre mňa veľká výzva, keď sa divokosť mení na umenie.“

Okrem tanečných kurzov budú mať v Domica Resorte deti možnosť kreatívne rásť aj v ďalších umelecky orientovaných workshopoch (pod vedením profesionálov) ako výtvarný ateliér, divadlo a následná príprava divadelného predstavenia, základy fotografie a samozrejme na svoje si prídu aj malí športovci. Netreba zabúdať ani na fantastický saunový a vodný svet o rozlohe vyše 900m?, ktorý ponúka deťom ideálne mokré dobrodružstvo počas letných horúcich dní.

Nie náhodou privíta deti, ako súčasť svojej filantropie, práve Domica Resort, ktorý ako prvý vytvoril vo svojom areáli detský rozprávkový park na motívy rozprávok P. Dobšinského. Organizátori projektu – Šedý medveď, o.z. a Domica Resort realizujú kemp vďaka láskavej pomoci a finančnej podpore Nadácie Clementia a nadácie Esperance.

Viac informácií nájdete na www.sedymedved.sk/Modrak, www.clementia.sk/Modrak“, www.domica.skTlačová správa

Namiesto materiálnej pomoci konkrétny cit!

Modrák odštartoval svoj ohnivý tanec

(V Bratislave dňa 27.1.2009)

„Mnohé z týchto detí majú veľký talent, muzikalitu, nezvládnuteľnú energiu a problémy v škole. Často môžu skončiť na druhej strane spoločnosti či zákona. Stačí pritom tak málo – venovať im náš čas- ktorý by sme strávili pred televízorom či v nákupných centrách, dať im našu vieru v nich, úctu a zmysel života,“ hovorí Peter Modrovský, vynikajúci tanečník a nezabudnuteľný tanečný partner Zuzany Fialovej.“ Je to pre mňa veľká výzva, keď sa divokosť mení na umenie.“

V sobotu večer, dňa 24.1.2009, zažiarilo 52 detských očí, ako nikdy predtým. Počas večera sa totiž splnil členom tanečného súboru Modrák ich detský sen. Pod vedením Petra Modrovského premiérovo predviedli talenty z detských domov z celého Slovenska (Medzilaborce, Hostovice, Spišský Štiavnik, Košice, Ružomberok, Handlová, Hriňová, Piešťany, Topoľčany, Nitra, Holíč, Jelka, Veľký Meder) vo veku 8 až 12 rokov svoju choreografiu hneď na dvoch plesoch. Mali za sebou sústredenie v decembri 2008 a januári 2009.

V hoteli Holiday Inn, v sále plnej golfistov sa stali predskokanmi Barbory Jančinovej a Petra Modrovského.
Honosné priestory bratislavskej Reduty na 17. Reprezentačnom plese denníka Sme, v kombinácii s účinkujúcimi typu Jana Kirschner, Monkey Business, sprostredkovali modráčikom zážitok, na ktorý budú ešte dlho spomínať. 31.1.2009 vystúpia na plese Rotary v Bratislave.

„Tento projekt by neexistoval bez vzácneho človeka Petra Modrovského, ktorý bez rozmýšľania a akéhokoľvek nároku na honorár venuje týždne svojho života a nemálo energie týmto deťom. Deti ho ako omámené a šťastné nasledujú – a tancujú!“ uvádza JUDr. Nora Viglaská, zakladateľka Nadácie Clementia. Petra stretla ako pedagóga, ktorý sa s veľkou trpezlivosťou dlhodobo venuje práve malým tanečným talentom vo svojej tanečnej škole Dansovia, ktorí už postupne získavajú finálové umiestnenia vo svojich kategóriách na všetkých súťažiach. (www.dansovia.sk)

Clementia spolu s občianskym združením Šedý medveď a Dansoviou má v rámci projektu Modrák vysoké ciele.
„ Podpora mladých tanečných talentov nielen z domovov ale i sociálne slabších či neúplných rodín je našou hlavnou misiou. Chceme pre to vytvoriť materiálne, inštitucionálne i odborné zázemie. Ja sám som patril medzi takéto deti, mal som to šťastie na správnych ľudí a len vďaka ich pomoci som dostal šancu niečo dosiahnuť. Deti by sa nemali vzdávať svojich snov, hlavne ak o toto krásno dokážu obohatiť ľudskú spoločnosť,“ dodáva Peter Modrovský.

„26 detí z detských domovov , ktoré museli vlastnoručne vyplniť prihlášku a napísať, čo pre nich tanec znamená, čaká ešte niekoľko vystúpení a potom letný kemp či jesenné sústredenie. Modrák je stále otvorený pre ďalšie talenty. Naším spoločným heslom je – čo najviac času venovaného týmto deťom. Namiesto materiálnej pomoci, konkrétny cit !!Sme radi, že rovnako uvažujú všetci, koho oslovujeme na spoluprácu, deťom tiež bez rozmýšľania umožňujú vystupovať, poskytujú ubytovanie či inú nevyhnutnú pomoc pri realizovaní tohto projektu. V máji nás čaká podujatie Slovenka roka v Národnom divadle, máme sa na čo tešiť. Vďaka tiež patrí tanečnici Barbarke Bilkovičovej, ktorá tvorí s Peťom pedagogický tandem. Nesmiem zabudnúť na nádherné farebné kostýmy, ktoré pre deti vytvoril víťaz súťaže Brillance Fashion Talent, odevný dizajnér Martin Hrča.“ Dopĺňa fakty „šedý medveď“ Ing. Martin Michalica.

Viac informácií nájdete na www.sedymedved.sk/Modrak, www.clementia.sk/modrak.

Kontakt: Ing. Martin Michalica, michalica@c-m.sk, 0915795240