Detský festival Šedého medveďa

Dňa 5. decembra organizuje občianske združenie Šedý medveď v poradí už piaty ročník Detského festivalu Šedého medveďa – Čarovný deň v Auparku 2010. Cieľom festivalu je vniesť kúzlo a čaro Vianoc do predvianočného zhonu a nákupného šialenstva. Ideálnym nositeľom tejto myšlienky sú práve deti – pre ich schopnosť veriť na zázraky i úžasnú fantáziu a kreativitu, s ktorou slobodne vytvárajú veľkolepé umenie


Festival tvorí niekoľko sekcií. Na hlavnom pódiu vystúpia od 10.00 hod do 19.00 hod deti z umeleckých škôl a umeleckých súborov so svojim vianočným programom. Uvidíte malých hudobníkov, spevákov, tanečníkov, ktorých talent a radosť, ktorú im umenie prináša, nepoznajú hraníc. Radi privítame všetky talentované deti v interaktívnych blokoch súťaží.


Súčasťou podujatia je aj detský filmový festival. V kinách Palace Cinemas v Auparku si budete môcť počas dňa kúpiť lístok na vašu obľúbenú rozprávku a druhý lístok dostanete zdarma =)


Po celom Auparku nájdu návštevníci tvorivé workshopy, v ktorých radi privítame všetky deti. Výtvarný ateliér so Slovenskou národnou galériou je zameraný na maľovanie na priestorové objekty, ktoré vrhajú gotické tiene. „Čarovné vecičky“ deťom umožnia vyrábať veľkú škálu drobného umenia - vianočných darčekov; Detské múzeum SNM pripravilo interaktívny workshop – zábavné objavovanie sveta vedy a vynálezov. Čaká na Vás tiež Bupiho svet rozprávok a divadielka, Včielky so Zorničkou a Včielkou či, Virtuálny svet Playstation a TPD euronics, Tanečný workshop Riverpark Dance School a veľa ďalších zaujímavostí. Všetky workshopy prebiehajú pod vedením odborníkov, ktorí sa radi na pár dní prenesú do rozprávkového sveta ...


Súčasťou festivalu je tiež viacero súťaží o ceny pre najväčších tvorivých výmyselníkov a charitatívny trh – predaj diel malých i väčších umelcov neziskovými organizáciami, kde výťažok z predaja je určený na dobročinné ciele.